Scott Adkins Power Kicking Seminar – 14.10.2017

 

Scott Adkins, postać, której nie trzeba przedstawiać miłośnikom kina akcji – aktor, kaskader, mistrz sztuk walki. Największą popularność przyniosła mu rola Yuriego Boyki, w którą wcielił się w filmach Champion 2 (2006), Champion 3: Odkupienie (2010) i Boyka: Undisputed IV (2016). W Polsce seria znana jest pod tytułem „Niepokonany”.
Po raz pierwszy odwiedził Polskę w 2015 roku zaproszony przez organizatora Power Kicking Seminar w Warszawie, Arkadiusza Zadłużnego, posiadacza stopnia V Dan Taekwon-Do ITF. Kilkugodzinny trening z gwiazdą ściągnął wówczas do Pawilonu Sportów Walki warszawskiej AWF pasjonatów sztuk walki z całej Polski. Sukces wydarzenia był silną motywacją dla organizatora, by zaprosić Scotta Adkinsa ponownie. I tak, 14 października 2017 roku, po dwóch latach ponownie mieliśmy okazję gościć aktora na matach AWF.

 

Power Kicking Seminar z założenia poświęcone jest technikom wykonywanym w sposób inny, niż uczą tradycyjne sztuki walki. Tutaj najbardziej istotną kwestią było wykonanie kopnięcia w sposób najszybszy, tak aby droga do celu była najkrótsza, a siła jak największa. Trening rozpoczął się kilkunastominutową rozgrzewką poprowadzoną przez Arkadiusza Zadłużnego, organizatora wydarzenia. Następnie, rozpoczynając od najprostszych technik, Scott stopniowo przeprowadzał uczestników seminarium do efektownych i jednocześnie efektywnych kopnięć z wyskoku po obrocie. W międzyczasie dawał też pokaz swoich umiejętności, wykonując techniki z wielokrotnymi obrotami, podwójne i potrójne, z których jest szczególnie znany. Będąc gwiazdą filmową, Scott Adkins okazał się być człowiekiem sympatycznym, otwartym, z dużym poczuciem humoru. Nie stronił od rozmów z uczestnikami treningu. Chętnie udzielał wskazówek i korygował błędy.

 

Na rzeczach przyjemnych czas mija szybko. Po kilku godzinach intensywnego wysiłku fizycznego przyszedł czas na pytania do aktora. Te skupione były głównie wokół jego przygody ze sztukami walki i kariery aktorskiej. Nie zabrakło też anegdot z życia gwiazdy. Częścią obowiązkową było oczywiście wykonanie zdjęcia grupowego. Na zakończenie każdy z uczestników mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z aktorem i wziąć autograf.

 

Dziękujemy organizatorowi, Arkadiuszowi Zadłużnemu, za możliwość uczestniczenia w tym inspirującym spotkaniu. Należą się brawa za organizację, wszystko zostało dopięte na ostatnik guzik. Trzymamy kciuki, aby Arkowi ponownie udało się sprowadzić Scotta Adkinsa do Polski i z niecierpliwością czekamy na kolejne organizowane przez niego seminaria.

 

Zapraszamy do galerii, gdzie znajduje się więcej zdjęć z tego wydarzenia.

 

Zdjęcia: Bernard Lipiński, www.bern-art.pl