Pierwsze sukcesy sportowe – Mazovia Open Cup 2018, Legionowo

BeFit Mazovia Open Cup 2018, tak brzmi pełna nazwa turnieju zorganizowanego przez Centrum Sportów BeFit w Skierdach. Zawody odbyły się 16 grudnia 2018 r.
w nowoczesnej hali widowiskowo-sportowej w Legionowie pod patronatem Polskiego Zrzeszenia Taekwon-Do ITF. Tym razem skierowane były do najmłodszych adeptów Taekwon-Do ITF, górna granica wieku wynosiła 15 lat. Zawodnicy mieli do wyboru w sumie trzy konkurencje dla każdej grupy wiekowej. Dla najmłodszych były to techniki szybkościowe, dosiężne (kopnięcie proste w górę z wyskoku) oraz walki soft-kalaki. Odrobinę starsi zawodnicy, poza wyżej wymienionymi konkurencjami mogli zmierzyć się
w konkurencjach układów formalnych oraz walk semi-hogo (zamiast soft-kalaki). Dla najstarszej grupy wiekowej dostępne były walki light i semi contact.

Poza współzawodnictwem sportowym dla najmłodszych zawodników dostępne były dodatkowe atrakcje, dmuchany zamek oraz walki sumo w odpowiednio przygotowanych do tego kostiumach. Natomiast podczas wręczania medali, dyplomów i nagród na podium obecny był Święty Mikołaj we własnej osobie, który specjalnie na tę okazję zrobił sobie przerwę w tym gorącym, mikołajkowo-świątecznym okresie. Oczywiście, tego typu wydarzenie nie mogło się odbyć bez obecności i wsparcia zarządu Polskiego Zrzeszenia Taekwon-Do ITF. Prezes Sebastian Maniak, wiceprezes Grzegorz Wyszomierski oraz wiceprezes Rafał Bagiński pełnili honory podczas wręczania nagród.

Podczas tej imprezy, po raz pierwszy, pilotażowo odbyły się konkurencje dla osób niepełnosprawnych. Zgodnie z zapowiedzią Polskiego Zrzeszenia Taekwon-Do ITF, wzorem światowej akcji „Special Needs Taekwon-Do” tego typu forma ma się znaleźć w ofercie szkoleniowo-rywalizacyjnej tej organizacji.

Turniej BeFit Mazovia Open Cup 2018 zgromadził ponad setkę zawodników. Wśród nich znaleźli się adepci Szkoły Koreańskich Sztuk Walki „Yong”. Wystawiliśmy w sumie dziewiątkę zawodników, którzy reprezentowali naszą szkołę praktycznie w każdej z grup wiekowych. Dla wszystkich, od najmłodszych do najstarszych był to debiut w rywalizacji sportowej Taekwon-Do ITF. Tym większą niespodzianką i radością są zdobyte medale, których przywieźliśmy aż dziesięć. Tak więc nasze zdobycze z tych zawodów prezentują się następująco:

  • 2 brązowe medale w konkurencjach dla najmłodszych: walki soft-kalaki i techniki szybkościowe
  • 1 srebrny medal w walkach semi-hogo
  • 1 brązowy i 1 złoty medal w konkurencji układów specjalnych
  • 1 brązowy i 1 srebrny medal w technikach specjalnych dosiężnych chłopców
  • 1 brązowy medal w technikach specjalnych dosiężnych dziewcząt
  • 1 brązowy medal w walkach semi-contact chłopców
  • 1 złoty medal w walkach light-contact dziewcząt

Zestaw medali jak na debiut imponujący i ogromny powód do dumy dla rodziców, trenera oraz całej Szkoły.

Serdecznie dziękujemy Pani Magdalenie Kozłowskiej z Centrum Sportów BeFit w Skierdach za organizację tego turnieju. Warto powiedzieć, że dla niej jako organizatorki również był to debiut. Tym bardziej należy docenić dbałość o wszystkie szczegóły z tym związane oraz przebieg zawodów. Mamy nadzieję, że jest to dopiero pierwszy krok i BeFit Mazovia Cup na dobre zagości w kalendarium Polskiego Zrzeszenia Taekwon-Do ITF.

Ogromne podziękowania dla rodziców, bez których wsparcia i dopingu nie byłoby możliwe wystawienie naszych juniorów, młodzików i kadetów. Zdajemy sobie sprawę z tego,
że obecność z dziećmi podczas takiego wydarzenia angażuje ogrom czasu i energii. Kłaniamy się nisko i jesteśmy naprawdę wdzięczni za Państwa obecność i pomoc. Mamy nadzieję, że jesteście Państwo naprawdę dumni ze swoich pociech. Dziękujemy!

Na koniec chcielibyśmy raz jeszcze, chyba najbardziej oficjalnie jak to możliwe podziękować i pogratulować naszym adeptom, którzy z odwagą i zaangażowaniem reprezentowali nas podczas poszczególnych konkurencji. Medale i miejsca na podium są cudowną nagrodą, najważniejszą rzeczą jednak jest odwaga i determinacja. Jesteśmy wdzięczni i dumni, ponieważ wszyscy, bez względu na wiek i posiadane umiejętności wykazali się najważniejszymi cechami prawdziwych adeptów Taekwon-Do ITF.

A teraz zapraszamy do galerii, gdzie raz jeszcze możemy powspominać ten piękny dzień dzięki zdjęciom wykonanym przez jednego z naszych wyższych stopni, ojca złotej medalistki walk light-contact 🙂

Taekwon!